شاید گاهی اوقات تغییر آب و هوا می تواند یکی از مهم ترین دلایل برای شروع یک سفر تفریحی باشد. اینکه از آب و هوای محل زندگی خود خسته شده باشید، میتواند به اندازه کافی شما را برای سفر و تجربه متفاوت ترغیب کند. ما در این مقاله قصد داریم برای طرفداران سفر و مسافرت، دو مقصد زیبا و متفاوت و رویایی را معرفی کنیم تا طرفداران آب و هوای مدیترانه‌ای نیز، بتوانند مقصد مورد نظر خود را به درستی و با اطلاعات و دانش بیشتری پیدا کنند.

bodrum 2249403a large سفری رویایی به 2 کشور در مدیترانه

جا دارد از آژانس مسافرتی کاروانیک و تیم تحریره آن‌ها بابت اطلاعات و مقالاتی که در دسترس ما قرار داده اند تشکر ویژه به عمل بیاوریم.

ترکیه (Turkey):

شاید بتوان گفت محبوب ترین و پر رفت و آمدترین مقصد توریستی از طرف ایرانیان، تور ترکیه می باشد. دلیل ان را می‌توان نزدیک بودن ترکیه، هزینه کمتر برای رفت و آمد و همچنین تقارب فرهنگی بین این دو کشور دانست. اما به نظر ما، این زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری ترکیه هستند که این کشور را به قطب گردشگری آسیا مبدل کرده است.

سفر رویایی , کشور ترکیه , قبزس اروپایی , جاذبه های گردشگری , هزینه کمتر , جاذبه های گردشگری ترکیه , سواحل پاک و شنی , ۲ کشور مدیترانه ای ,

به طوری که علاوه بر ایرانیان، از سراسر جهان و همچنین اروپا نیز، مسافران و گردشگران به ترکیه مراجعه میکنند تا گرد و خاک زندگی روزمره و روتین را از خود پاک کنند.

510x300 Aerial view of Love valley Cappadocia from hot air balloon 1510232 3 4 Compressor سفری رویایی به 2 کشور در مدیترانه

ترکیه از لحاظ هتل‌ها، جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی میتواند در آسیا بی‌نظیر شمارده شود، سواحل پاک و شنی، مناطق بکر و آرام و همچنین مراکز خرید بسیار، این کشور را به قلب توریسم آسیا مبدل کرده است، به طوری که درآمد حاصل از گردشگری آن، بخش بیشتر بودجه کشور را بر عهده دارد.

قبرس اروپایی (North Cyprus):

از طرف دیگر برای مسافرت و سر زدن به دیگر نقاط مدیترانه، تور قبرس اروپایی یا همان قبرس شمالی، یکی از ایده آل‌ترین انتخاب‌های برای مسافران می‌تواند باشد، به این صورت که اگر ما ترکیه را کشوری صنعتی و مناسب برای خرید تعریف کنیم، قبرس را می توان ترکیه‌ای دیگر، اما برای آرامش و فضای سبز و زیبایی های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری تاریخی فرض کرد.

JS90440476 سفری رویایی به 2 کشور در مدیترانه

قبرس سراسر اماکن تاریخی به جا مانده از قیصرها و پادشاهان گذشته می باشد و نسبت به ترکیه آب و هوای لطیف‌تر و دل‌نشین‌تری دارد. اکثر ماه های سال هوای قبرس بهاری می‌باشد و شاید یکی از مناسب‌ترین مقاصد گردشگری برای فصل پاییز، قبرس شمالی محسوب شده باشد.

منبع: www.karvanik.ir